Maksimum Medya  / Medya İletişim Danışmanlığı

   

Alex

Alex Tataryan, 26 Kasım 1970’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Pangaltı Ermeni İlkokulu’nda okudu. Orta ve lise öğrenimini Sişli Lisesi’nde tamamladı. Sanatçı Hayko’nun da oğlu olan Alex’in; küçük yaşlarda babasının sahne çalışmalarında müzisyenlerle beraber vakit geçirmesi, orkestra sahnelerinde ritim sazlara eşlik etmesi onun bu mesleği seçmesinde büyük önem taşıdı.

Askerliğini tamamlayan Alex, İstanbul’a geldiğinde müzik yolculuğuna daha emin adımlarla devam edebilmek için Pera Sanat Merkezi’nde aldığı 3 yıllık eğitimin ardından aralarında ünlü müzik adamı Timur Selçuk’un da bulunduğu önemli öğretmen ve müzisyenlerle bireysel çalışmalar yaptı.

Sanatçı, sahne çalışmalarına 1995 – 1996 yıllarında başladı. Kısa sürede bir çok kulüpte performansları ile beğeni topladı. Sahne hakimiyetiyle ve yaptığı işi sevmesiyle Türkiye genelinde iyi bir performans sanatçısı olduğunu kanıtladı.

Sahnelerdeki başarısını albüme de taşımak isteyen Alex, “Çok Zor” adlı ilk albümünü 2005 yılında severlerin beğenisine sundu.

Ardından 2007 yılında “ALEXTRONIKA” adlı remix albümü, 2008 yılında “ALEXTRONIKA Depresif Polyanna” single’ı, 2010 yılında “İZ” albümü, 2012 yılında “Yalnız ve Serseri” single’ı, 2013 yılında “Bir Hikayem Var” single’ı, 2015 yılnda “Sev” maxi single’ını çıkardı. 2016 yılında ilk defa cover bir şarkı yorumladı, bu şarki Nazan Öncel’in 1995 yılında yayınladığı “Göç” albümünün hit şarkısı “Gidelim Buralardan” oldu.

2016 yılının Ekim ayında alex-t prodüksiyon yapımcılığında, DMC yapımı ve dağıtımıyla yayınladığı “İki Kalp Mesafesi” isimli single’ıyla müzikseverlerle buluşan Alex, müzik ve konser çalışmalarına devam ediyor. Alex, son iki senedir müzik çalışmalarını maNga grubundan Yağmur Sarıgül’le sürdürüyor.