Maksimum Medya  / Medya İletişim Danışmanlığı

   

Cansu Ak

22 Ağustos 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Müzikle iç içe olan bir ailede büyüdü. Annesinin sesi güzeldi, babası eline aldığı her enstrümanı nota bilgisi olmadan çalabiliyordu. Evlerinde müzik sesi eksik olmazdı. İlkokul ve lise yıllarında korolarda, tiyatro klüplerinde ve çeşitli müzikallerde aktif rol aldı. Edebiyata, şiire ve müziğe her zaman çok ilgiliydi. 15 yaşından beri şarkı sözleri yazıp, besteler yapıyordu ancak bunları kimseyle paylaşmıyordu.

Aslında kalbinde hep şarkı söyleme arzusu vardı ama ailesinde eğitim her zaman öncelikliydi. 2006 yılında Koç Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünü kazandı. Mezun olduktan hemen sonra Kanal D programlar bölümünde çalışmaya başladı. 4 yıl burada çalıştıktan sonra artık hayallerinin peşinden koşma cesaretini göstermeye karar verdi.

Şan öğretmeni ve vokal koçu Süheyla Yengi ile yolları kesişti ve ondan şan dersleri almaya başladı. Yazdığı ve bestelediği şarkıları ilk defa ona dinletti. Cansu Ak’ın yorumundan ve şarkılarından çok etkilenen Süheyla Yengi onu Sezen Aksu ile tanıştırdı. Aksu da Cansu Ak’ın sesini ve bestelerini çok beğenip onu bu yolculuğa çıkması için cesaretlendirdi. Böylece müzik yolculuğu başlamış oldu. Şan derslerine devam ederken Sony Music genel müdürü Şemsettin Göktaş ile tanıştı ve kendi bestelerinden oluşan bir albüm yapma kararı alındı.

2018 yılı Nisan ayında ilk albümü “Tam Zamanı” Sony Music etiketiyle yayınlandı. Albümün çıkış şarkısı “Yallah” kliplendirildi.