Maksimum Medya  / Medya İletişim Danışmanlığı

   

Cumali Özkaya

Bu toprakların en dinamik seslerinden biri.

Anadolu müziğinin fark yaratan yeni nesil yıldızı.
Kendine has tarzı ile Anadolu müziğinin çağdaş yorumcusu.

3,5 oktavlık sesi ve tınısı, müziğe kattığı yorum ve duygu, duruşu, yaptığı müzikal çalışmalar, konser performansları, dijital platformlarda yaptığı yenilikler ile sanatımızda yeni bir dönemi başlatan bir sanatçı, Cumali Özkaya.

Cumali Özkaya, bu toprağın değerleriyle kendi gönül dünyasında biriktirdiklerini harmanlayarak var ettiği farkı, müzikal yolculuğuna yansıtıyor ve herkesi duygu yüklü, eğlence dolu bir dünyaya çekiyor.

Cumali Özkaya, güçlü orkestrası, hazırladığı sahne şovları, müzikal performansı ve yurdun dört bir yanında verdiği konserlerle sevenlerini selamlamaya devam ediyor. Müziğin birleştiriciliği ile Cumali Özkaya’nın eğlenceli, duygu yüklü müzikal yolculuğunda sizlerle de yollarının bir gün kesişmesi dileğiyle…

Anadolu’nun Sesi

– Müzik hayatı küçük yaşlarda başladı.

– Bağlama, Ud, Cümbüş çalarak müziğe ilk adımını attı.

– Ankara Güzel Sanatlar Lisesi akademik müzik kariyerinin ilk adımıydı.

– İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı, müzikte dönüm noktası oldu.

– Sesinin özel yapısının yanı sıra profesyonel anlamda enstrüman icracılığı da dikkat çekmeye başladı.

– İlk olarak TRT’nin düzenlediği beste yarışmasında birinci oldu.

– Sonrasında sadece sesini duyurmak amaçlı bir TV şovuna katıldı ve müzik otoritelerinin ve sektörün dikkatini çekti.

– Daha sonra amacının sadece şov olmadığını ve kültürel hizmet amaçlı bu yolda olduğunu göstermek için TRT Altın Mikrofon Ses Yarışmasına katıldı ve Türkiye birincisi oldu.

– Sevilen Televizyoncu, ünlü Prodüktör Hasan Basri’nin Cumali Özkaya’yı fark etmesi ile müzik kariyeri şekillenirken profesyonel müzik hayatı başladı.

– Müziğin otantik duygusunu, akademik bilgisini ve modern çağın getirdiği müzikal değerleri bir araya getirerek profesyonel müzik kariyerinde başarılara merhaba demeye başladı.

– Cumali Özkaya, müzikal başarılarıyla birçok gazete haberlerinde yer aldı, televizyon programlarından davet aldı. Dijital Dünya’da ise gerek görsel, gerek grafiksel gerekse müziği dikkat çeken isimler arasında yer aldı.

– Televizyonda en çok izlenen dizilerde seslendirdiği türküler kullanıldı.

– Cumali Özkaya, müzik kariyerinde attığı adımların ardından ülkenin dört bir yanında düzenlenen konserlerin aranan sesi oldu.

– Dünyaca ünlü tenor Hakan Aysev ile Tenorca Türküler projesinde yer aldı ve halen bu iki tenor Tenorca Türküler Projesi ile ülkenin pek çok şehrinde sahne almaya devam ediyorlar.

– Türk Sanat Müziğinin sevilen sesi Umut Akyürek ile Türk Sanat Müziğinin ve Türk Halk Müziğinin en sevilen eserlerini bir araya getirdikleri Toprağın Sesi isimli projeye imza attılar. Bu proje ile iki sanatçı ülkenin pek çok şehrinde sahne almaya devam ediyor.

– Özkaya, 2016 yılında Türkiye’nin çok güçlü bir ekibiyle müzik dünyasına damga vuran YOL isimli albümünü çıkardı. Bu albümün repertuvarı, saund’u, staylingi, klipleri, fotoğrafları, grafikleri ile yeni bir dönemin başladığının sinyallerini vererek müzik dinleyicisinden tam not aldı.

- Özkaya, 2016 yılında (26 Şubat) Yol albümünün ilk klibini Bağa Gel Bostana Gel türküsüne çekti.

- Özkaya, 2016 yılında (9 Nisan) Yol albümünün ikinci klibini Kurusa Fidanın türküsüne çekti.

- Özkaya, 2016 yılında (20 Ocak) Yol albümünün üçüncü klibini Senden Bana Yar Olmaz türküsüne çekti.

- Özkaya, 2016 yılında (30 Eylül) Yol albümünün dördüncü klibini Yürüyorum Dikenlerin Üstünde türküsüne çekti.

– Özkaya, 2016 yılında Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği enstrümanlarının virtüözlerini konuk ettiği “Seslerin Buluşması” isimli bir Televizyon programına imza attı. Bu proje hala yayınlanmaya devam etmektedir.

- Özkaya, 2017 yılında baştan aşağı yenilenerek söz ve müziği usta müzisyen, söz yazarı ve besteci Fatih Ahıskalı’nın "TEKİRDAĞ'IN ÜZÜMÜ" isimli hareketli ve eğlenceli türküsüne Mehmethan Dişbudak aranjörlüğünde tekli hazırladı. Başlattığı yeni dönemin inceliklerini, yeniliklerini bu çalışmasında da ortaya sunan Cumali Özkaya ve prodüktörü Hasan Basri dikkat çeken ve algı dışı bir işe daha imza attılar.

- Özkaya, 2018 yılında bu kez sevenlerini şaşırtacak bir çalışma hazırladı. Ünlü türkücü, merhum bestekar ve söz yazarı Metin Eryürek’e ait “Aynalar” şarkısını yorumladı ve dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.