Maksimum Medya  / Medya İletişim Danışmanlığı

   

Merve Çaloğlu

Merve Çaloğlu 14 Nisan’ da İstanbul’ da doğmuştur. Müzik hayatına 5 yaşında piyano ile başlamıştır, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümü mevzunudur. Kendi bestelerinin de bulunduğu ilk albümü “Gittin Ya” yı 2004 yılında çıkartmış,bu albümde Feyyaz Kuruş, Zeynep Talu, Cihan Okan, Özkan Uğur, Aykut Gürel gibi başarılı isimlerle çalışmıştır.

Tamamı kendi bestelerinden oluşan albümü Uzak Yollar’ ın prodüktörlüğü kendisine ait olup, 2014 Ocak ayında müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini almıştır. Uzak Yollar albümünün Lades, Sarhoştur Geceler ve Yollar Bağlar adlı şarkılarını kliplendirmiş, radyo ve müzik ödüllerinde En İyi Çıkış Yapan, En Eyi Albüm ve En İyi Klip dallarında aday gösterilmiştir.
Albümün ilk şarkısı Bir Gün Elbet, Los Angeles Kısa Film Festivali’nde, En İyi Senaryo ve Yönetmen ödülü alan Veda isimli filmin jenerik müziği olarak kullanılmıştır.

Eylül 2014 yılında dijital platformlardan single olarak da yayınladığı şarkısı Tersine, aynı adlı sinema filminin jenerik müziği olarak kendisi tarafından bestelenip icra edilmiştir.

MERVE ÇALOĞLU “AŞK BENİM İŞİM”

Merve Çaloğlu, iki yıl önce yayınladığı tamamı kendi söz ve bestelerinden oluşan on şarkılık “Uzak Yollar” albümünün ardından yepyeni şarkısı “Aşk Benim İşim” ile müzikseverlerle buluşuyor.
“Aşk Benim İşim” in söz ve müziği Merve Çaloğlu’na, düzenlemesi Gökhan Holat’a ait.
Single’ı için büyük bir titizlikle hazırlanan Merve Çaloğlu, “Aşk Benim İşim” in prodüktörlüğünü de kendisi üstlendi.
Müziğindeki yolcuğunu görsel dünyasına da taşıyan Merve Çaloğlu, kostümlerini Yüksel Ünver’in hazırladığı çalışmanın kapak ve basın fotoğrafları için Mehmet Turgut’un objektifine poz verdi.
“Aşk Benim İşim” 3 Adım Müzik etiketiyle Şubat 2016’da radyolar, yasal dijital müzik platformları ve tüm müzik marketler aracılığıyla müzikseverlerle buluştu.

Merve Çaloğlu, çeşitli dizi ve sinema filmlerinde seslendirme ve beste çalışmalarına devam etmektedir…
Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro oyunculuğu eğitimi de alan müzisyen, profesyonel olarak tiyatro ve tv oyunculuğu yapmaktadır…
Oyunculuk, müzisyenlik ve şarkı yazarlığının yanı sıra, her Cumartesi sondakikatürk.com adlı haber sitesinde kendine ait köşesinde, hayata ve sanata dair yazılar yazmaktadır.

Çalıştığı tiyatrolar:
Müjdat Gezen Tiyatrosu, Oda Tiyatrosu, Tiyatro Kedi, Talimhane Tiyatrosu’dur.

Oynadığı oyunlardan bazıları:
Artiz Mektebi(Müjdat Gezen Tiyatrosu), Meyhanede(Oda Tiyatrosu), Shakespeare Bir Yaz Gecesi Rüyası Müzikali(Tiyatro Kedi), Bizim Şarkımız Müzikali(Zeynep Talu Sanat Atölyesi & Talimhane Tiyatrosu)

Rol aldığı diziler: Trt Bahar Dalları, Atv Adanalı