Maksimum Medya  / Medya İletişim Danışmanlığı

   

Selami Bilgiç

1981 yılında Eskişehir’de doğdu. 1996 yılında Eskişehir’de başladığı radyoculuk hayatına, 2 yıl sonra ulusal bir radyodan aldığı teklifle, İstanbul’da devam etti. Radyoculukla birlikte club Dj’liği de yapmaya başlayan Selami Bilgiç; bir çok ünlü gece kulübünde ve özel partilerde yaptığı müzikle müzikseverlerin beğenisini kazanırken, radyoculuk kariyerine de Prodüksiyon Müdürü olarak devam etti. Doğuş Grubu radyolarının yaklaşık 11 yıl Prodüksiyon Müdürlüğünü yapan Bilgiç, Türkiye’de radyo prodüksiyonları adına bir çok ilke imza atmıştır.

Radyo jingle’ı olarak dünyada son trend olan Brandy Intros formatı; Türkiye’de ilk kez, dünyada ise 3. defa Selami Bilgiç tarafından 2007 yılında Billboard Radio’ya yapıldı. Bilgiç, yaptığı bu jingle ile Amerika’da “R.A.P” tarafından en iyi jingle ödülüne layık görüldü. Türkiye’ye gelen; Kylie Minogue, Rihanna, Lady Gaga, Justin Bieber gibi dünyaca ünlü bir çok sanatçıyla aynı sahnede performans sergileyen Bilgiç, bunun yanısıra Türkiye’nin önde gelen sanatçılarına yaptığı remixlerle de adından söz ettiriyor. 

Müzik sektörüne sayısız remix ve aranje yapan Selami Bilgiç, 2016 yılında “Çocuk Diskosu” ismiyle çocuklara yönelik bir proje de yaptı. Selami Bilgiç, reklam ve sinema sektörüne dublaj da yapmaktadir. Radyo, televizyon başta olmak üzere kurumsal ses olarak da sektörün önemli isimleri arasındadır. Dj’lik ve prodüksiyon tecrubesini 2014 yılında Dj Serdar Ayyildiz ile birleştirerek, Avrupa’nin en büyük Dj okullarından olan “İstanbul Dj Academy” i kurdu.