Maksimum Medya  / Medya İletişim Danışmanlığı

   

Tarık Sezer Orkestrası

1964 yılında İstanbul’da doğan Tarık Sezer, 1974 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’na girdi. 9 yıl boyunca çello, piyano, kompozisyon dersleri alan Sezer, 1984 yılında mezun oldu.

Okuldaki öğrenimini sürdürürken, 1981 yılında dönemin önemli orkestralarından biri olan “Topkapı Orkestrası” ndan teklif alıp, bu orkestrada çalışmaya başladı.

1985 yılında Aydın Karabulut, Gürol Ağırbaş, Tahsin Endersoy ve Erkan Uğur ile grup kuran Tarık Sezer, 1985 - 1989 yılları arasında başta Zülfü Livaneli olmak üzere birçok sanatçıya sahne performanslarında eşlik etmiştir.

1990 - 1991 yılları arasında askerlik görevini tamamlayan Tarık Sezer’in, döndükten sonra Leman Sam ile 3,5 yıl süren sahne çalışmaları olmuştur. 1994 yılında Sertab Erener ile çalışmaya başlayan Sezer, aynı yıl içinde Yıldız Tilbe’nin “Delikanlım”, Gökhan Kırdar’ın “Yerine Sevemem” albümlerinin Aranjörlüğünü ve Müzik Direktörlüğünü yapmıştır.

1995 yılında Kenan Doğulu’dan teklif alan Tarık Sezer, aynı yılın Ocak ayında sanatçıya sahne ve stüdyo çalışmalarında eşlik etmeye başlamıştır. Aynı zamanda birçok sanatçının albümünde Müzik Direktörü ve Aranjör olarak çalışmalarını devam ettirmiştir. 

2007 yılından itibaren “Pop Star”, “Şarkı Söylemek Lazım”, “Bir Şarkısın Sen”, “Akademi Türkiye” adlı müzik programlarındaki orkestraların Müzik Direktörlüğünü yapan Tarık Sezer, bu arada Ajda Pekkan ile 2 yıl süren sahne çalışmasını da devam ettirmiştir. 

Tarık Sezer, 2011 yılının en çok izlenen yarışma programlarından olan “O Ses Türkiye”, “Yok Böyle Dans” ın Müzik Direktörlüğünü ve Orkestra şefliğini yapmıştır.
 
2011 yılında Tarık Sezer Orkestrasını kuran Sanatçı, Türkiye’nin önemli müzisyen ve vokalistlerini orkestrasının bünyesine toplamıştır.

2018 yılında Vodafone’un internet üzerinden düzenlediği “Son Ses” yarışmasında Müzik Direktörlüğü ve Orkestra Şefliği yapan Tarık Sezer, Acun Medya Orkestra Şefliği ve Müzik Direktörlüğü görevlerini sürdürmektedir

Kariyerinin 37. yılında genç müzisyenlere isimlerini duyurma fırsatı sunan Tarık Sezer, projenin ilk single’ı olan Tarık Sezer Orkestrası feat Tuğba Tufantepe “Yalanların Efendisi” ni 22 Haziran Cuma günü müzikseverlerin beğenisine sundu.